برخی از عوامل شایع که موجب ریزش مو می شوند عبارتند از استرس بیش از حد جسمی یا احساسی، عدم تعادل هورمونی، کمبود های تغذیه ای، آلودگی، آلرژی ها و استفاده از محصولات مراقبت از مو که سازگار با موی شما نیستند و وراثت.
اگر شما موهای نازکی دارید نیاز به صرف هزینه های گزاف برای درمان یا استفاده از محصولات گران قیمت ندارید.

۱ تخم مرغ

برای لذت بردن از موهای مستحکم تر مصرف پرتئین به صورت منظم توصیه می شود و تخم مرغ سرشار از پروتئین است. یک یا دو تخم مرغ بسته به بلندی موی خود بردارید و زرده آن را از سفیده جدا کنید و زرده را هم بزنید. زرده تخم مرغ را روی موهی خیس خود بمالید و اجازه دهید حدود ۳۰ دقیقه بماند. موهای خود را با آب ولرم و شامپو بشورید این کار را می شود هفته ای یک  یا دوبار انجام داد.

در روش دیگر یک زرده تخم مرغ را با یک قاشق غذاخوری از روغن موی دلخواه خود مخلوط کرده و دو قاشق آب به این مخلوط اضافه کنید. مخلوط بدست آمده را روی پوست سر ماساژ دهید و مطابق روش قبل بشورید برای نتیجه گیری بهتر هفته ای یکبار انجام شود.

۲ روغن زیتون

روغن زیتون به موهای شما ضخامت می دهد می توانید روغن زیتون را روی ساقه موها ماساژ دهید و ۳۰ الی ۴۵ دقیقه بمانید سپس با یک شامپوی ملایم بشورید ویا شب تا صبح روی موهایتان بماند و صبح بشورید. برای نتیجه بهتر می توان یک قاشق عسل به روغن زیتون اضافه کرد. هفته ای یک بار از این روش استفاده شود.

۳ آواکادو

برای آب رسانی بهتر به مو از آواکادو استفاده می شود و ویتامین E موجود در این میوه برای سلامت مو بسیار موثر است. مخلوطی شامل یک آواکادوی له شده یک موز له شده و یک قاشق روغن زیتون تهیه کرده و روی پست سر ماساژ می دهیم و برای نیم ساعت میگذاریم بماند تا مواد مغذی جذب شود و در نهایت ماسک را از موها خارج کرده و با شامپوی ملایم موها را می شوریم.

همچنین می توانید یک ماسک مرطوب کننده مو با مخلوطی شامل دو قاشق غذا خوری روغن جو دوسر و نیمی از یک آواکادوی رسیده له شده تهیه کنید  ماسک را روی موهایی که به تازگی شسته اید  بزنید و به مدت بیست دقیقه صبر کنید سپس بشورید.
برای نتیجه گیری بهتر کافی است هفته ای یکبار از ماسک آواکادو استفاده نمایید.

۴ دانه شنبلیله

دانه شنبلیله از ریزش مو جلو گیری کرده و به رشد موها کمک می کند.
دو یا سه قاشق غذا خوری دانه شنبلیله را در آب به مدت هشت تا ده ساعت بخیسانید. دانه ها را به خوبی له کنید تا خمیر شوند می توانید دو سه قاشق شیر نارگیل به آن اضافه کنید. خمیر را روی موهای خود بمالید و شانه بزنید و به مدت نیم ساعت صبر کنید سپس با آب ولرم سر خود را بشورید. این ماسک خشکی پوست سر را از بین برده و باعث تقویت و رشد بهتر موها می شود و همچنین شما را از شر شوره سر خلاص می کند.