حتما بارها شنیده اید که چشمها پنجره روح هستند. این جمله کاملا درست است زیرا اولین چیزی که در صورت شما جلب توجه می کند چشمانتان است و تنها چشم است که احساسات شما را بیان می کند حتی بهتر از زبانتان. اغلب زنان دوست دارند تا زیبایی چشمانشان را دوبرابر کنند و زیبایی چیزی نیست که به سادگی بدست بیاید.

کدام یک از ماست که ادعا کند هرگز مداد چشمش پخش نشده است؟ بی شک سریع ترین و ساده ترین راه برای رسیدن به چشمانی جذاب استفاده از سرمه، مداد و خط چشم است. در اینجا به چند نکته ساده اشاره می کنیم که با انجام آن به راحتی از پخش شدن و ریختن سرمه به زیر جشمانتان جلوگیری کنید.

۱٫  روی روش خود تمرکز کنید.

اولین موردی که باید مد نظر قرار دهید روش یا همان تکنیک شماست. که آن شامل آماده کردن صورت می شود. در واقع  در بسیاری از موارد این سرمه یا مداد نیست که اشکال دارد و اشکال در پوست چرب شماست که باعث پخش شدن مداد می شود. پس قبل از آنکه گرانترین مارک مداد را خریداری کنید از وسایلی استفاده کنید که چربی پوست شما را بگیرد.

قبل از هر آرایش ابتدا صورتتان را بشویید ولی توصیه من این است که پیش از آرایش، با با یک تکه یخ کوچک دور چشمهایتان را به آرامی ماساژ دهید و بگذارید خودش خشک شود. این کار مخصوص تابستان است که هوای گرم باعث کثیف شدن آرایش می شود. قبل از استفاده از مداد نوک آن را روی دستمال کاغذی تمیز بکشید. تا آلودگی استفاده های قبلی تان پاک شود و قبل از مداد کشیدن به اطراف چشمتان پودر غیر فشرده یا پنکیک بزنید تا کاملا چربی آن گرفته شود.

۲٫  عاقلانه انتخاب کنید.

گام دوم مورد علاقه هر زنی است. سرمه یا مدادتان را عاقلانه و مناسب پوستتان انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که درست انتخاب کردن به معنای خرید گران ترین مارک نیست. یک مداد ضد آب از یک مارک تجاری خوب خرید کنید.

۳٫  به چشمانتان تقارن بدهید.

ابتدا یک خط بسیار نازک زیر چشم بکشید و بعد یک خط نازک داخل پلک پایینی و بعد در وسط چشم کمی خط را ضخیم کنید و بعد به چشمتان دنباله بدهید. با این روش حتی اگر مدادتان پخش شود باز ظاهرتان زیبا خواهد بود.