۱٫ آهن بدنتان کم است.

مقعر بودن ناخن (مثل داخل قاشق) می تواند به دلیل کمبود آهن یا کم خونی باشد. اگر مشکلاتی در ناخنتان مشاهده کردید برای تست کم خونی به دکتر مراجعه کنید.

۲٫ شما بدون وقفه متن تایپ می کنید.

صدای ناخن های تان را زمان تایپ نامه ها  و مطالب می شنوید؟ اگر ناخن  شما پی در پی در حال برخورد با کی بورد و صفحه گوشی هوشمندتان است، این ضربه ها باعث ترک و شکستگی یا ساییده شدن لبه آنها می شود. ناخن هایتان را کوتاه و مرتب کنید تا بتوانید بیشتر از سرانگشتانتان  برای تایپ استفاده نمایید.

۳٫ فقط صبح ها از کرم دست استفاده می کنید.

هر زمان که دستتان را شستید باید از کرم دست استفاده کنید. آب باعث خشکی دست می شود.

۴٫ لاک،طولانی مدت روی ناخن هایتان می ماند.

تمامی لاک  های ناخن مواد خشک کننده دارند که باعث تضعیف ناخن ها می شوند. توصیه می شود حداکثر بعد از ۵ روز لاکتان را پاک کنید و چند روز تا لاک زدن بعدی تان به ناخن ها برای بازسازی زمان بدهید.

۵٫ پوسته کناری ناخنتان را رها کنید.

این بخش از پوست در پایه ناخن، بین ناخن و پوست کنار ناخن می روید و از ناخن شما در برابر آب و باکتری و سایر موادی که با آنها سر و کار دارید محافظت می کند. کندن این پوست باعث عفونت میشود چون لایه محافظ از بین می رود. پوسته را بعد از حمام کردن با یک لیف کمی به عقب ماساژ دهید و هرگز آن را نکنید.

۶٫ لاک پاک کن مناسب انتخاب نمی کنید.

پاک کنندهایی که پایه سویا دارند و آستون ندارند استفاده کنید.

۷٫ شما مخالف مکمل ها هستید.

از نظر شما مکمل های زیبایی بی معنا هستند. ویتامین B به مقاوم شدن مو و ناخن کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه ۲٫۵ میلی گرم ویتامین B باعث مستحکم شدن ناخن ها می شود و بعد از ۶ تا ۹ ماه، شکنندگی آنها از بین می رود.