دانه های سر سیاه اغلب شبیه نقطه های کوچک سیاهی هستند که همیشه روی پوست باقی می مانند ما اغلب از صابون های لایه بردار یا نوارهای چسبی برای خلاص شدن از آنها استفاده می کنیم ولی باز به وجود می آیند. جوش های سر سیاه اغلب روی بینی و دو طرف چانه به وجود می آیند که علل به وجود آمدن آن می تواند تغییرات هورمونی،آلودگی و یا استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی و بهداشتی باشد.

در اینجا از شما می خواهیم تا همراه با ما این چهار مرحله را انجام دهید تا در یک روز از شر دانه های سر سیاه خلاص شوید:

مرحله اول: لایه برداری

می دانید چرا لایه برداری مهم است؟ جواب بسیار ساده است؛ زیرا کثیفی و سیاهی ها را برداشته و پوست را صاف و یک دست می کند. من هفته ای یک بار لایه برداری را توصیه می کنم تا پوست کاملا از سلولهای مرده و آلودگی ها پاکسازی شود. جوز هندی بهترین لایه بردار است. تعجب کردید؟ با استفاده از جوز هندی به عنوان لایه بردار به راحتی چربی های اضافی پوست و جوشهای سر سیاه را از بین می برید. من مقدار کمی شیر به آن اضافه می کنم تا سلولهای مرده پوست هم برداشته شود و پوست به نرمی ابریشم شود.

برای تهیه لایه بردار جوز هندی، یک قاشق غذا خوری پودر جوز هندی را به همراه یک تا دوقاشق غذا خوری شیر مخلوط کنید و به صورت دایره وار و کاملا ملایم روی صورت ماساژ دهید. دقت کنید که اینکار را با عجله و با فشار زیاد انجام ندهید زیرا ممکن است به جای رسیدن به نتیجه دلخوا به لایه خارجی پوستتان آسیب برسانید. بعد از ماساژ، بگذارید پنج دقیقه روی پوستتان بماند و بعد بشورید با حوله خشک کنید.

مرحله دوم: مسواک مخصوص

بله درست شنیدید مسواک. تا به حال شده که از مسواک مخصوص دندانهایتان برای کاری دیگر مثلا شانه زدن ابروها استفاده کنید؟ این کار نادرست است لطفا انجام ندهید.
از یک مسواک تمیز و نرم استفاده کنید، چند قطره آبلیمو روی آن بچکانید می توانید از روغنهای ضد عفونی کننده نیز استفاده کنید، سپس به آرامی روی محل جوشهای سرسیاه،برای مثال روی بینی بکشید. لازم نیست اینکار را با سرعت و عصبانیت انجام دهید. بسیار آرام و ملایم ادامه دهید.اگر به نظرتان نیاز است، چندبار مسواکتان را بشورید و مجددا آبلیمو بزنید و کار را تکرار کنید. ممکن است این کار را برای تمام صورتتان انجام دهید ولی کار اشتباهیست. فقط روی جوشهای سرسیاهبکشید و از پخش کردن آن خودداری کنید. خصوصا مسواک را روی منافذ باز یا جای زخم نکشید.

مرحله سوم: لیمو با عسل

من عسل را می پسندم چون مرطوب کننده طبیعی است و خواص آنتی اکسیدانی دارد. برای بستن منافذ باز پوست مفید است خطوط کوچک چین وچروک را محو می کند و به پوست درخشش می دهد. ولی به خاطر بیاورید که بسیار چسبناک است پس قبل از استفاده آن را در یخچال بگذارید.می توانید از برشهای پرتقال به جای لیمو استفاده کنید.
با شستن دستها شروع می کنیم، لیمو یا پرتقال را نصف می کنیم کمی عسل روی آن میریزیم و به آرامی روی جوشهای سرسیاه میمالیم.می توانید روی تمامی پوست صورتتان بکشید.سه الی چهار دقیقه اینکار را ادامه دهید بگذارید ده دقیه روی پوست بماند و در نهایت صورتتان را بشورید و خشک کنید.

مرحله ۴: ماسک تخم مرغ

این آخرین مرحله و محبوب ترین مرحله از نظرمن است. زیرا بعد از این مرحله شما نتیجه را می بینید. با شستن صورتتان شروع کنید. با چنگال یک تخم مرغ را هم بزنید تا زده و سفیده آن کاملا مخلوط شود و حالت کفی بگیرد.روی تمام پوستتان بزنید می توانید از دو برش خیار یا سیب زمینی برای چشمایتان استفاده کنید. بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه صورتتان را بشورید.برای نتیجه بهتر می توانید زمان بیشتری صبر کنید ولی بیشتر از ۳۰ دقیقه نشود. حالا می توانید در آینه نگاه کنید تمامی جوشهای سرسیاه رفته اند و پوستتان کاملا نرم و یک دست شده است.