آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که طاقت صبر کردن برای خشک شدن لاک ناخن‌های‌شان را ندارند؟ از همان‌هایی که لاک ناخن‌شان همیشه به خاطر اینکه خوب خشک نشده، به در و دیوار و لباس و وسایل خانه مالیده می‌شود و نتیجه آن یک لاک ناخن چند لایه یا ناهماهنگ است.
پیشنهادهای ساده‌ای وجود دارد که کمک می‌کند در مدت زمان کوتاهی، لاک ناخن‌تان را خشک و تثبیت کنید.

روش اول: آب یخ

استفاده از آب یخ یک روش ساده و بدون دردسر برای خشک کردن لاک ناخن است. کافی است چند دقیقه پیش از اینکه لاک را روی ناخن‌های‌تان بزنید، سر انگشتان و ناخن‌های‌تان را در یک کاسه آب یخ فرو کنید. با این کار ناخن‌های‌شما کاملاً سرد می‌شوند. برای اینکه باز هم زودتر لاک روی ناخن‌های‌تان خشک شود، بعد از لاک زدن هم چند ثانیه ناخن‌های‌تان را در آب یخ نگه‌دارید.

روش دوم: برفک یخچال

برفک یخچال هم با همان روش قبلی سرد کردن ناخن‌ها به شما کمک می‌کند تا خیلی زود لاک را روی ناخن‌های‌تان تثبیت کنید. لازم نیست ناخن‌های‌تان را در برفک‌های فریزر فرو کنید. همین که چند دقیقه سر انگشتان‌تان را روی برفک نگه دارید، کافی است.

روش سوم: سشوار سرد

اگر سشوار شما علاوه بر حرارت گرم، روی باد سرد یا دمای معمولی هم تنظیم می‌شود، بهتر است بعد از لاک زدن، چند ثانیه‌ای روی ناخن‌های‌تان سشوار سرد بکشید. خواهید دید که ظرف چند ثانیه لاک روی ناخن‌های‌تان خشک می‌شود.

روش چهارم: اسپری خالی

اگر اسپری بدن، یا اسپری خوش‌بو کننده‌ای دارید که به تازگی تمام شده است، آن را دور نیندازید. همیشه مقداری هوای سرد فشرده در اسپری‌ها باقی می‌ماند که می‌توانید با قراردادن ناخن‌های‌تان در معرض آن، لاک را تثبیت کنید.