در کنار هات چاکلت، هدایای کریستمس و بارش برف تازه، زمستان، مشکل بزرگی مانند خشکی پوست نیز به همراه می آورد. برای مقابله با خشکی پوست، نیاز است تغییر خاصی در مراقبت روزانه پوست به وجود آورید. مانند پوشیدن لباس مناسب با فصل، استفاده از محصولات مناسب مراقبتی و توجه به غذا و میزان آب مصرفی در این فصل است.

لایه برداری

به طور کلی لایه برداری بخش مهمی از مراقبت از پوست است. اما مهمتر از همه اینست که باید مانند تابستان در فصل زمستان هم لایه برداری کنید. پوست شما ممکن است در یک نظر خشک و پوسته پوسته به نظر برسد. باید با یک کرم لایه بردار ملایم به صورت روزانه و یا یک بار در هفته، این لایه های خشک را بردارید.

مرطوب کننده

پس از لایه برداری و شستشوی صورت یا بدن، گام بعدی استفاده از یک مرطوب کننده است. یک مرطوب کننده مناسب برای فصل تابستان مطمئنا برای فصل زمستان مناسب نیست. برای محافظت بافتهای پوست در زمستان، لازم است از یک مرطوب کننده قوی استفاده کنید و لایه ضخیم تری روی پوست بمالید، تا به خورد آن برود.

نوشیدن مایعات

بسته به میزان درجه هوا، میزان آب مصرفی هم تغییر می کند. مطمئنا همان میزان که در تابستان تشنه می شوید در زمستان احساس تشنگی نخواهید کرد. در نتیجه میزان آب بدن کم شده و پوست طراوت خود را از دست می دهد. باید با توجه به میزان وزنتان آب بنوشید. برای محاسبه ابتدا باید وزنتان را تقسیم بر دو کرده و سپس به میزان هر کیلو گرم یک اونس آب در نظر بگیرید.

حفظ و نگهداری از پوست سر

لازم به یاد آوری است که یک رژیم استاندارد مراقبت از پوست، شامل پوست سر هم می شود. سردی هوا و وزش باد به پوست سر هم آسیب رسانده و ایجاد شوره می کند. بهتر است از شامپو و نرم کننده مناسب تری استفاده کرده و در دمای خیلی پایین، کلاه بگذارید.

استفاده از دستکش نخی در شب

البته ممکن است عجیب به نظر برسد ولی پوشیدن دستکش در زمستان بسیار مهم است. در حقیقت هر نوع پوشش پوست، مانع از دست دادن رطوبت می شود. در واقع استفاده از دستکش نخی وقت خواب بعد از اینکه لایه ضخیمی از کرم به دستهایتان زدید، پوست شما را نرم کرده و خشکی و پوسته پوسته های ناشی از سرما را از بین می برد.

استفاده از روغن حمام

اگرچه وان آب گرم احساس خوبی ایجاد می کند، ولی با توجه به کمی چربی در این فصل و خشکی پوست، باید کمی روغن معطر به آب وان اضافه نمایید. به طوریکه رطوبت پوست حفظ شود.
مشکل پوسته پوسته شدن لب با استفاده از موم لب برطرف می شود. خصوصا استفاده از موم لب هایی که در مقابل اشعه UV محافظت می کنند، مناسب ترند. در زمستان میزان اشعه خورشید مانند تابستان زیاد است وخصوصا پوست صورت حساس تر از تابستان است و مستعد ابتلا به آسیب. بنابر این ضروری است از ضد آفتاب های حاوی مواد مرطوب کننده استفاده نمایید.