اگر از اصلاح با تیغ و کندن یا وکس کردن موهای ناخواسته ناخوشنودید، حذف موهای زائد با لیزر پیشنهاد تامل برانگیزی است. لیزر موهای زائد به یکی از روش های زیبایی متداول در آمریکا تبدیل شده است. در این روش پرتوهای نور به صورت متمرکز به فولیکول های مو تابیده می شود و در رنگدانه آن جذب می شود و به مرور ریشه ضخیم مو نازک شده و به کلی از بین می رود.

سرعت هر پالس لیزر، کسری از ثانیه طول می کشد و تعداد زیادی مو را به طور همزمان تحت شعاع قرار می دهد. محدوده درمان لیزر تقریبا به اندازه سطح دستگاه مورد استفاده است. مثلا قسمت های کوچک مانند بالای لب در کمتر از یک دقیقه لیزر می شوند و قسمت های بزرگتر مانند پشت و پاها، تقریبا یک ساعت زمان می برند. معمولا اغلب مراجعه کنندگان بسته به مقاومت موهایشان، طی سه تا هفت جلسه موهایشان به طور دائم می ریزد.

چگونگی آماده شدن پیش از لیزر موهای زائد:

لیزر موهای زائد یک روش درمانی پزشکی است و همانند روش های دیگر برداشتن موهای زائد نیست، بلکه نیاز به آموزش در مواجهه با ریسک ها دارد. پیش از شروع درمان باید موهای شما از نظر ضخامت، مقاومت و رنگ توسط پزشک یا تکنیسین بررسی شود. قبل از شروع لیزر به مدت ۶ هفته از اپیلاسیون و یا الکترولیز موها خودداری نمایید. زیرا هدف لیزر، ریشه مو است که بطور موقت با وکس و اپیلاسیون ریشه ضعیف می شود. همچنین شش هفته قبل از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه کردن اجتناب کنید.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید موجب می شود درمان موثر نبوده و بلعکس عوارض ناشی از پرتو ها به پوستتان آسیب برساند.
درست قبل از انجام لیزر، موهای بخشی که قرار است درمان شود باید چند میلی متر بالاتر از پوست باشد، متخصص با توجه به رنگ، ضخامت و محل رویش مو، و تفاوت رنگ مو و پوست دستگاه را تنظیم می کند.

بهتر است کمی به بررسی رنگ موهای بدن که قصد از بین بردن آنها با لیزر دارید بپردازیم.

برای لیزر موف، به رنگ خود موها نیازی نیست بلکه باید رنگ مو در ریشه تشخیص داده شود. اگر موهای شما قهوه ای تیره تا سیاه باشد، لیزر بیشترین تاثیر را خواهد داشت. اگر موها به رنگ بلوند یا قرمز باشد، همچنان موثر است ولی حذف این موها به زمان بیشتری نیاز دارد. توجه داشته باشید که اغلب افراد با موهای بلوند رنگ ریشه ای تیره تر دارند، مانند قهوه ای تیره. اگر موی زائد شما سفید یا خاکستری باشد، لیزر بی تاثیر است. اگر موهای شما مخلوطی از موهای تیره و خاکستری باشد، لیزر تنها روی ریشه موهای تیره جواب می دهد و آنها را حذف می کند.